فروش تجهیزات علوفه هیدروپونیک

فروش تجهیزات علوفه هیدروپونیک

فروش تجهیزات علوفه هیدروپونیک : خرید تجهیزات  علوفه شامل نازل مه پاش، سینی کشت، نور مصنوعی، آموزش ساخت و کشت، قفسه های کشت، طراحی دوبعدی سالن کشت

تولید علوفه به روش هیدروپونیک یکی از روش های نوین کشت گیاه به حساب می آید. مهم ترین وجه تمایز محصولات هیدروپونیک با سایر محصولات معمولی، عدم استفاده از خاک به عنوان بستر کاشت گیاهان است. در این روش آب یا محلول هایی بر پایه ی آب جایگزین خاک می شوند. این تفاوت اساسی موجب تغییراتی در گیاه و فرایند رشد آن شده است. همین تغییرات باعث شده تا تولید و پرورش علوفه با این روش از نظر اقتصادی و زمانی کاملاً به صرفه باشد.

فرآیند تولید و کشت علوفه هیدروپونیک پیچیدگی خاصی ندارد. تنها با آماده سازی صحیح و اصولی تجهیزات مورد نیاز، می توان به صورت مداوم این نوع علوفه را پرورش داد.

تجهیزات راه اندازی دستگاه کشت علوفه هیدروپونیک

تجهیزات اولیه ای که برای کشت علوفه هیدروپونیک موردنیاز است نسبت به تجهیزات موردنیاز در کشاورزی سنتی بسیار محدود است. شما می توانید سیستم کشت هیدروپونیک را در یک سالن کوچک، گلخانه و یا حتی کانکس راه اندازی کنید. توجه کنید که محل انتخابی شما با میزان تولید و ابعاد سیستم مدنظرتان هماهنگی داشته باشد. در غیر این صورت ممکن است در برقراری تعادل دمایی و تناسب هزینه و درآمد دچار مشکل شوید.

پس از انتخاب محل مناسب، مهم ترین قدم در تولید علوفه ی هیدروپونیک انتخاب تجهیزات متناسب و باکیفیت است. در ادامه به بررسی این تجهیزات خواهیم پرداخت.

فروش تجهیزات علوفه هیدروپونیک

قفسه های کشت علوفه هیدروپونیک

به جهت بهترین استفاده از فضا باید سینی های تولید علوفه را به صورت طبقاتی در محل کشت قرار داد. طراحی این طبقات حساسیت های خاص خود را دارد. فاصله ی بین طبقات و ابعاد آن باید به نحوی تنظیم شود که مانعی برای رسیدن نور کافی به علوفه نباشد و در عین حال بیشترین بازدهی اقتصادی ممکن را در محل مشخص داشته باشد. این طبقات باید استحکام کافی برای نگهداری سینی ها را داشته باشند.

در صورت تمایل به تهیه این طبقات می توانید صفر تا صد کار خود را به کارشناسان گروه نوین جوانه بسپارید.

مخزن و لوله های آب مناسب برای سیستم هیدروپونیک

وجود آب کافی حیاتی‌ترین عامل برای رشد علوفه هیدروپونیک است. به همین جهت انتخاب مخزن آب و لوله ها نیز باید با دقت کافی انجام شود. ظرفیت مخزن باید به نحوی باشد که سیستم دچار کم آبی یا تنش آبی نشود. جنس مخزن آب نیز حائز اهمیت است.

فروش تجهیزات علوفه هیدروپونیک

سینی کشت علوفه هیدروپونیک

سینی کاشت علوفه هیدروپونیک، بستری هستند که دانه ها در آن سبز می شوند؛ بنابراین باید از جنسی باشند که در برابر آب مقاوم باشند. به طور مثال به علت وجود رطوبت مداوم و زنگ¬زدگی باید از کاربرد سینی های فلزی خودداری کرد. سینی های پلی‌پروپیلن بهترین انتخاب برای تولید علوفه هیدروپونیک است. علوفه هیدروپونیک چگالی بالایی دارند به همین خاطر باید از سینی های مستحکم با قابلیت تحمل وزن علوفه در مراحل نهایی، استفاده نمود.

سیستم تهویه

طراحی سیستم تهویه و نصب آن باید به صورتی باشد که همواره هوا بین طبقات در گردش باشد و سطح رطوبت نیز تنظیم شود. نرسیدن هوای کافی باعث افت رشد جوانه ها خواهد شد. همچنین رطوبت بیش از حد موجب کپک زدن علوفه خواهد شد و عملاً آن را غیرقابل استفاده خواهد کرد.


فروش تجهیزات علوفه هیدروپونیک

سیستم نور علوفه هیدروپونیک

نور کافی دیگر فاکتور حیاتی برای رشد علوفه هیدروپونیک است. در صورتی که جوانه های علوفه هیدروپونیک به خوبی نور لازم را دریافت نکنند، بازده تولید شما به شدت پایین خواهد آمد.

فروش تجهیزات علوفه هیدروپونیک

تیم فنی گروه نوین جوانه، با هدف تسهیل راه اندازی پروژه های علوفه هیدروپونیک، امکان خرید و فروش تجهیزات علوفه هیدروپونیک و تمامی تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی این سیستم را برای عموم فراهم کرده است. برای کسب اطلاعات تکمیلی و آگاهی از قیمت تجهیزات و دستگاه تولید علوفه با گروه نوین جوانه در تماس باشید.

داخل اینیستاگرام ما حتما عضو شو تا به همین زودی بهت نحوه ساخت دستگاه هیدروپونیک رو یاد بدیم

1 دیدگاه برای “فروش تجهیزات علوفه هیدروپونیک

  1. عبداله بابایی گفته:

    با سلام بنده باغی در محمدشهر کرج دارم که حدود ۵۰۰۰متر مربع است و درآن ساکن هستم و تعداد نفرات ساکن در باغ ۱۵ نفر است و فضایی حدود ۵۰۰ متر آن را میخواهم با ساخت سالن زیر کشت علوفه هیدروپونیک ببرم در ضمن چاه آب عمیق وبرق سه فاز و تک فاز دارم لطف بفرماید محاسبه کنید دستگاه تولید علوفه از صفر تا صد و راه اندازی آن برای ما چقدر تمام می‌شود تا وارد همکاری شویم و ضمنا بفرماید برای ساخت سالن ابعاد و نحوه ساخت چگونه باشد متشکرم بابایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *