فروش دستگاه کشت هیدروپونیک طبقاتی عمودی

تاریخ انتشار : 2022/03/30

فروش دستگاه کشت هیدروپونیک طبقاتی عمودی: دستگاه هیدروپونیک و ایروپونیک طبقاتی عمودی خانگی و تجهیزات مرتب برای راه اندازی این گلخانه شامل آموزش کشت و راه اندازی

امروزه سیستم های کشت خاکی و مسطح جای خود را به سیستم های کشت عمودی طبقاتی داده اند و علت استفاده از این نوع سیستم ها این است که از حداقل فضا می توان حداکثر استفاده را کرد

در سیستم های کشت طبقاتی از روش کشت بدون اب یا هیدروپونیک و ایروپونیک استفاده می شود، در این روش از خاک خبری نیست و ریشه در محلولی از اب شناور است و یا محلول اب بر روی ریشه ها اسپر می شوند که در این صورت میزان استفاده از سم و افت کش به حداقل می رسد و چون محلول غذایی به صورت مستقیم در ارتباط با ریشه قرار میگیرد درصد رشد و نمو گیاه بیشتر خواهد شد.

فروش دستگاه کشت هیدروپونیک طبقاتی عمودی

البته که در ایران هم این دستگاه هیدروپونیک طبقاتی ساخته می شود و حدود ۹۰ میلیون تومان می باشد و می توان به وسیله ی آن تمام کار های کشت هیدروپونیک من جمله کشت علوفه و خوراک دام ها، سبزیجات و صیفی‌جات، نشاء برنج و زعفران و … را انجام داد.

نوعی از این دستگاه های هیدروپونیک عمودی طبقاتی ساخته شده اند که در متراژ کم قابلیت کشت تعداد زیادی از بوته های صیفی جات و سبزیجات را دارند. این دستگاه های هیدروپونیک در ابعاد و تعداد طبقات مختلفی ساخته می شوند.

فروش دستگاه کشت هیدروپونیک طبقاتی عمودی

در مدلی از آن ها مثلا ۴ ردیف یک متری در هر طبقه ایجاد شده است که در هر ردیف ۹ حفره برای کشت گیاهان در نظر گرفته شده است. بنابراین ظرفیت هر طبقه از این دستگاه ۳۲ بوته خواهد بود. در مدل های دیگر مثلا با افزایش تعداد طبقات یعنی ۲ یا ۳ یا ۴ طبقه با همان تعداد حفره های ۹ تایی، شاهد ۶۴، ۹۶ و ۱۲۸ حفره خوهیم بود.

در گلخانه های بزرگ و یا سالن ها و سوله های صنعتی تعداد طبقات از ۱۰ طبقه هم بیشتر می شود تا جایی که ارتفاع آن به ۵ متر می رسد. دستگاه هیدروپونیک طبقاتی پیشنهادی برای منازل مسکونی و خانه های آپارتمانی دستگاه های ۳ طبقه با ارتقاعی نزدیک به ۱۶۰ تا ۱۷۰ سانتی متر می باشد که دارای ظرفیت ۹۶ حفره ای به ازای هر متر مربع می باشند.

فروش دستگاه کشت هیدروپونیک طبقاتی عمودی

امکانات دستگاه هیدروپونیک طبقاتی

 • یکی از امکاناتی که این دستگاه باید فراهم کند، نور لازم برای رشد گیاهان است که به طور ویژه به دو طول موج از طول موج های نور احتیاج دارند و می توان گفت که حتی اگر فقط همین دو طول موج را هم مهیا کنند، بذر ها به خوبی رشد خواهند کرد. هر روز این نورها باید به میزان مشخصی به گیاهان تابیده شوند که البته زمان بندی آن غالبا توسط کنترلر های این دستگاه ها تنظیم می شود.
 • امکان دیگر لازم و حیاتی برای رشد گیاهان، مقدار اکسیژن محلول در آب است. البته که یک جریان منظم آب در این دستگاه ها، همواره میزان اکسیژن مورد نظر در محلول را تا حدی بالا نگه می دارد که در واقع از این طریق علاوه بر تغذیه ی مناسب گیاه، از خراب شدن و گندیدن محلول جلوگیری می شود.
 • همان طور که گفته شد دستگاه هیدروپونیک عمودی طبقاتی هوشمند است و علاوه بر داشتن کنترلر های تنظیم، می توان آن را به تلفن همراه خود نیز متصل کرد و این گونه در هر نقطه ای از شهر یا کشور می توان از وضعیت دستگاه و کارکرد آن مطلع شد.
 • پشم سنگ.
 • مخزن بزرگ (آب و محلول).
 • همراه بودن تمامی ابزار مورد نیاز و قابل استفاده در آن مثل پمپ، شلنگ، نورهای رشد و ادوات الکترونیکی.
 • کودهای مخصوص هیدروپونیک برای استفاده در محلول ها.
 • لیوان های مشبک مخصوص برای کشت هیدروپونیک.

فروش دستگاه کشت هیدروپونیک طبقاتی عمودی

گروه کشت و صنعت نوین جوانه به عنوان طراح و تولیدکننده دستگاه های کشت عمودی طبقاتی هیدروپونیک و ایروپونیک در زمینه مشاوره و فروش دستگاه کشت هیدروپونیک طبقاتی فعالیت دارد که برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

یک دیدگاه برای “فروش دستگاه کشت هیدروپونیک طبقاتی عمودی”

 1. hamidakhavanfatemi@gmail.com گفت:

  سلام علیکم
  قیمت دستگاه
  امکان بازدید رمال نصب شده
  مصرف برق وآب وگازیاگازوییل
  توجیه اقتصادی دستگاه یک تنی r