دستگاه کشت عمودی هیدروپونیک ایروپونیک یا طبقاتی

فروش دستگاه کشت هیدروپونیک طبقاتی

دستگاه کشت عمودی هیدروپونیک یا ایروپونیک یا طبقاتی : فروش سیستم کشت هیدروپونیک و ایروپونیک به صورت طبقاتی و عمودی که در مصارف خانگی صنعتی استفاده می شوند و تجهیزات مرتب برای راه اندازی این گلخانه شامل آموزش کشت و راه اندازی در گروه تولید نوین جوانه با بالاترین کیفیت انجام می شود.

امروزه سیستم های کشت خاکی و مسطح جای خود را به سیستم های کشت عمودی و طبقاتی داده اند و علت استفاده از این نوع دستگاه ها این است که از حداقل فضا می توان حداکثر استفاده را کرد.

دستگاه های کشت عمودی

در دستگاه های کشت عمودی از روش کشت بدون اب یا هیدروپونیک و ایروپونیک استفاده می شود، در این روش از خاک خبری نیست و ریشه در محلولی از اب شناور است و یا محلول اب بر روی ریشه ها اسپر می شوند که در این صورت میزان استفاده از سم و افت کش به حداقل می رسد و چون محلول غذایی به صورت مستقیم در ارتباط با ریشه قرار میگیرد درصد رشد و نمو گیاه بیشتر خواهد شد.

دستگاه کشت عمودی هیدروپونیک ایروپونیک یا طبقاتی

دستگاه کشت عمودی و طبقاتی به صورت هیدروپونیک یکی از تولیدات مجموعه تولیدی نوین جوانه است و برای مصارف خانگی و صنعتی قابل استفاده است. تقسیم بندی این دستگاه ها بر اساس تعداد طبقه است و هر چه تعداد طبقه ی کشت بیشتر باشد به طبع هم قیمت دستگاه بیشتر خواهد بود و هم میزان محصول کشت شده بیشتر خواهد بود.

از سیستم های کشت عمودی برای کشت گیاهان مختلفی از جمله انواع صیفی جات و سبزی جات استفاده می شود، البته دستگاه کشت عمودی به صورت استوانه ای و ایستاده است و دستگاه کشت طبقاتی معمولا به صورت قفسه بندی شده هستند که یکسری سینی کشت بر روی آنها قرار میگیرد. اما با این حال در بین عموم مردم به هر دوی این سیستم ها یا کشت عمودی گفته می شود یا کشت طبقاتی

دستگاه کشت عمودی هیدروپونیک ایروپونیک یا طبقاتی

مشخصات دستگاه کشت عمودی بدین صورت است:

این دستگاه دارای یک مخزن است که هدف از ایجاد مخزن ذخیر آب برای آبیاری گیاه و ریختن محلول رشد در آن است، و بر روی این مخزن یک استوانه قرار می گیرد.

این استوانه به صورت نر و مادگی است که بر روی هم سوار شده و که می تواند 5 طبقه، 7 طبقه یا 11 طبقه باشد. اگر برای مصارف خانگی میخواهید از این دستگاه استفاده کنید، 5 و 7 طبقه مناسب شما خواهد بود.

تیپ یک

 • سیستم کشت عمودی
 • 5 طبقه
 • ابعاد 5 طبقه: طول74*عرض74*ارتفاع 126 سانتیمتر
  وزن 5 طبقه: 8.5 کیلوگرم
 • یک دستگاه سیستم پنج طبقه به همراه  گلدان، پمپ آب ،تایمر جنس بدنه ABS

تیپ دو

 • سیستم کشت عمودی
 • 7 طبقه
 • ابعاد 7 طبقه: طول74*عرض74*ارتفاع 162 سانتیمتر
  وزن 7 طبقه: 10 کیلوگرم
 • یک دستگاه سیستم پنج طبقه به همراه  گلدان، پمپ آب ،تایمر جنس بدنه ABS

در گلخانه های صنعتی بزرگ بهتر این است که تعداد طبقات بیشتر از 7 طبقه باشد تا بتوان از حداکثر محیط کشت و از ارتفاع بهترین استفاده را کرد. اما برای منازل مسکونی همان 5 تا 7 طبقه کافی است.

دستگاه کشت عمودی هیدروپونیک ایروپونیک یا طبقاتی

امکانات دستگاه کشت هیدروپونیک عمودی یا طبقاتی

 • یکی از امکاناتی که این دستگاه باید فراهم کند، نور لازم برای رشد گیاهان است که به طور ویژه به دو طول موج از طول موج های نور احتیاج دارند و می توان گفت که حتی اگر فقط همین دو طول موج را هم مهیا کنند، بذر ها به خوبی رشد خواهند کرد. هر روز این نورها باید به میزان مشخصی به گیاهان تابیده شوند که البته زمان بندی آن غالبا توسط کنترلر های این دستگاه ها تنظیم می شود.
 • امکان دیگر لازم و حیاتی برای رشد گیاهان، مقدار اکسیژن محلول در آب است. البته که یک جریان منظم آب در این دستگاه ها، همواره میزان اکسیژن مورد نظر در محلول را تا حدی بالا نگه می دارد که در واقع از این طریق علاوه بر تغذیه ی مناسب گیاه، از خراب شدن و گندیدن محلول جلوگیری می شود.
 • همان طور که گفته شد دستگاه هیدروپونیک عمودی طبقاتی هوشمند است و علاوه بر داشتن کنترلر های تنظیم، می توان آن را به تلفن همراه خود نیز متصل کرد و این گونه در هر نقطه ای از شهر یا کشور می توان از وضعیت دستگاه و کارکرد آن مطلع شد.
 • پشم سنگ.
 • مخزن بزرگ (آب و محلول).
 • همراه بودن تمامی ابزار مورد نیاز و قابل استفاده در آن مثل پمپ، شلنگ، نورهای رشد و ادوات الکترونیکی.
 • کودهای مخصوص هیدروپونیک برای استفاده در محلول ها.
 • لیوان های مشبک مخصوص برای کشت هیدروپونیک.
دستگاه کشت عمودی هیدروپونیک ایروپونیک یا طبقاتی

مشاوره خرید دستگاه کشت عمودی ایروپونیک و هیدروپونیک

سیستم کشت نوین جوانه یک دستگاه برای کشت آیروپونیک و هیدروپونیک در حالت عمودی و طبقاتی است که در منازل و محیط های عمومی از آن می توان استفاده نمود. با استفاده از سیستم کشت نوین جوانه می توانید انواع مختلفی از سبزیجات ، گیاهان ، میوه و گل را کشت کنید.

ساختار عملکرد این دستگاه به این صورت است که محلول غذایی در اب ترکیب شده و با چرخش اب از مخزن به سمت ریشه گیاهان در یک سیکل بسته، فرایند تغذیه گیاه صورت میگیرد.

با استفاده از سیستم کشت نوین جوان در حالت عمودی شما قادر به کشت بیش از 150 گیاه مختلف خواهید بود.

گروه کشت و صنعت نوین جوانه به عنوان طراح و تولیدکننده دستگاه های کشت عمودی طبقاتی هیدروپونیک و ایروپونیک در زمینه مشاوره و فروش دستگاه کشت هیدروپونیک طبقاتی فعالیت دارد که برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

3 thoughts on “دستگاه کشت عمودی هیدروپونیک ایروپونیک یا طبقاتی

 1. hamidakhavanfatemi@gmail.com گفته:

  سلام علیکم
  قیمت دستگاه
  امکان بازدید رمال نصب شده
  مصرف برق وآب وگازیاگازوییل
  توجیه اقتصادی دستگاه یک تنی r

 2. قاسم پور گفته:

  درود بر شما
  مواد غذایی برای هر گیاه چیه ؟ دستورالعمل استفاده هم دارید؟
  قیمت هاش رو میخام ؟ محل تحویل کجاست ؟
  روش نشا کاری چطوره ؟
  در فضای باز قابل استفاده است؟
  مناسب چه نوع آب و هوایی می باشد؟

  • admin-novin گفته:

   سلام لطفا تماس بگیرید تا راهنمایی کامل خدمتتون ارائه شود/ بله دستورالعمل ها به همراه سیستم است ، قیمت ها بر اساس تعداد طبقات و نوع کار متفاوت است، سیستم کشت باید در فضای بسته باشد که بتوانید شرایط اب و هوایی را کنترل کنید. بین 15 الی 25 درجه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *