دستگاه کشت عمودی هیدروپونیک ایروپونیک یا طبقاتی

فروش دستگاه کشت هیدروپونیک طبقاتی

دستگاه کشت عمودی هیدروپونیک یا ایروپونیک یا طبقاتی : فروش سیستم کشت هیدروپونیک و ایروپونیک به صورت طبقاتی و عمودی که در مصارف خانگی صنعتی استفاده می شوند و تجهیزات مرتب برای راه اندازی این گلخانه شامل آموزش کشت و راه اندازی در گروه تولید نوین جوانه با بالاترین کیفیت انجام می شود.

امروزه سیستم های کشت خاکی و مسطح جای خود را به سیستم های کشت عمودی و طبقاتی داده اند و علت استفاده از این نوع دستگاه ها این است که از حداقل فضا می توان حداکثر استفاده را کرد.

در دستگاه‌های کشت عمودی، از روش هیدروپونیک و ایروپونیک برای کشت گیاهان استفاده می‌شود. این روش‌ها بدون استفاده از خاک عمل می‌کنند، جایگزینی کامل برای سیستم‌های کشاورزی سنتی. ریشه‌ها در محلول آب حاوی مواد مغذی قرار می‌گیرند یا مستقیماً توسط اسپرهای آب و محلول مغذی می‌شوند. این روش نه تنها باعث حداقل شدن استفاده از سم و افت کش شده، بلکه افزایش بهره‌وری و رشد گیاهان را نیز فراهم می‌کند.

دستگاه‌های کشت عمودی هیدروپونیک و ایروپونیک به عنوان یکی از جدیدترین تکنولوژی‌های کشاورزی برای مصارف خانگی و صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. تقسیم بندی این دستگاه‌ها بر اساس تعداد طبقات صورت می‌گیرد. هرچه تعداد طبقه بیشتر باشد، هم قیمت دستگاه افزایش می‌یابد و هم حجم محصول کشت شده افزایش می‌یابد.

این سیستم‌ها به عنوان یک راه حل نوین برای کشت انواع گیاهان از جمله صیفی‌جات و سبزی‌جات به کار می‌روند. با توجه به شکل استوانه‌ای و ایستاده دستگاه کشت عمودی، و یا ساختار قفسه‌بندی در دستگاه‌های کشت طبقاتی، این سیستم‌ها به هر دوی کشت عمودی یا کشت طبقاتی شناخته می‌شوند

دستگاه کشت عمودی هیدروپونیک ایروپونیک یا طبقاتی

دستگاه کشت عمودی هیدروپونیک ایروپونیک یا طبقاتی

مشخصات دستگاه کشت عمودی بدین صورت است:

این دستگاه دارای یک مخزن است که هدف از ایجاد مخزن ذخیر آب برای آبیاری گیاه و ریختن محلول رشد در آن است، و بر روی این مخزن یک استوانه قرار می گیرد.

این استوانه به صورت نر و مادگی است که بر روی هم سوار شده و که می تواند 5 طبقه، 7 طبقه یا 11 طبقه باشد. اگر برای مصارف خانگی میخواهید از این دستگاه استفاده کنید، 5 و 7 طبقه مناسب شما خواهد بود.

 • سیستم کشت عمودی
 • 5 طبقه
 • ابعاد 5 طبقه: طول74*عرض74*ارتفاع 126 سانتیمتر
  وزن 5 طبقه: 8.5 کیلوگرم
 • یک دستگاه سیستم پنج طبقه به همراه  گلدان، پمپ آب ،تایمر جنس بدنه ABS
 • سیستم کشت عمودی
 • 7 طبقه
 • ابعاد 7 طبقه: طول74*عرض74*ارتفاع 162 سانتیمتر
  وزن 7 طبقه: 10 کیلوگرم
 • یک دستگاه سیستم پنج طبقه به همراه  گلدان، پمپ آب ،تایمر جنس بدنه ABS

در گلخانه های صنعتی بزرگ بهتر این است که تعداد طبقات بیشتر از 7 طبقه باشد تا بتوان از حداکثر محیط کشت و از ارتفاع بهترین استفاده را کرد. اما برای منازل مسکونی همان 5 تا 7 طبقه کافی است.

نمونه محصولات کشت شده با برج کشت نوین جوانه

همان طور که مشاهده می کنید تنوع محصولات کشت شده در این سیستم های کشت هیدروپونیک بسیار گسترده است.

نمونه گلخانه کشت عمودی

در قسمت پایین برخی نمونه گلخانه هایی که با سیستم های کشت عمودی راه اندازی شده را مشاهده می کنید.

یکی از ویژگی‌های حیاتی این دستگاه، ارائه نور بهینه برای رشد گیاهان است. گیاهان به طول موج خاصی از نور نیاز دارند، و حتی با فراهم کردن این طول موجها، بذرها به خوبی رشد خواهند کرد. کنترلرهای این دستگاه به صورت روزانه نورهای مورد نیاز را تنظیم می‌کنند.

یک ویژگی اساسی دیگر برای رشد گیاهان، مقدار اکسیژن در آب است. جریان ثابت آب در این دستگاهها میزان اکسیژن مورد نیاز در محلول را حفظ می‌کند، این اقدام همچنین از آلودگی و تجمع زنگوله‌ها جلوگیری می‌کند.

دستگاه هیدروپونیک عمودی دارای هوش مصنوعی است، کنترلرهای تنظیمی دارد و قابلیت اتصال به تلفن همراه را دارد. این ویژگی به کاربران این امکان را می‌دهد که از هر نقطه از جهان به وضعیت دستگاه و نظارت بر آن دسترسی داشته باشند.

ویژگی های اضافی:

 • استفاده از پشم سنگ برای بهبود ساختار خاک.
 • مخزن حجیم برای آب و محلول تغذیه.
 • ارائه تمامی ابزارهای لازم برای عملکرد دستگاه، از جمله پمپ، شلنگ، نورهای رشد و تجهیزات الکترونیکی.
 • استفاده از کودهای اختصاصی برای هیدروپونیک در محلول‌ها.
 • استفاده از لیوان‌های مشبک مخصوص برای کشت گیاهان هیدروپونیک.
دستگاه کشت عمودی هیدروپونیک ایروپونیک یا طبقاتی

شرکت نوین جوانه با افتخار دستگاه کشت عمودی آیروپونیک و هیدروپونیک را تولید و عرضه می‌کند، این سیستم کشت با امکانات برتری برای استفاده در منازل و محیط‌های عمومی طراحی شده است. این دستگاه به شما امکان کشت انواع گیاهان، سبزیجات، میوه و گل را در حالت عمودی و طبقاتی می‌دهد.

ساختار عملکرد دستگاه به گونه‌ای است که محلول غذایی در آب ترکیب شده و با چرخش آب از مخزن به سمت ریشه گیاهان در یک سیکل بسته، فرآیند تغذیه گیاهان را انجام می‌دهد. با استفاده از این سیستم، قادر به کشت بیش از 150 گونه گیاه مختلف خواهید بود.

شرکت نوین جوانه به عنوان متخصص در طراحی و تولید دستگاه‌های کشت عمودی هیدروپونیک و آیروپونیک در زمینه مشاوره و فروش فعالیت دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره، لطفاً با کارشناسان ما تماس بگیرید.

اما بریم سراغ انواع سیستم کشت خانگی

برج ایستاده ی هیدروپونیک ایروپونیک

مزیت این دستگاه در این است که در حداقل فضایی به اندازه یک مترمربع می توانید کشت هیدروپونیک و یا ایروپونیک را داشته باشید.

این مدل سیستم به دو صورت صنعتی و خانگی و در فضاهای کوچک قابل اجرا است، که بسته به انتخاب شما می توان آن را پیاده سازی نمود.

این دستگاه کشت یک مخزن دارد که در داخل مخزن محلول غذایی و اب قرار میگیرد و روی مخزن برج کشت عمودی و درب مخزن قرار میگیرد ( فیلم پایین را ملاحضه کنید تا بهتر متوجه شوید ).

سپس طبقات کشت به صورت نر و مادگی بر روی این درب قرار می گیرد. تعداد طبقات یک سیستم کشت از 5 طبقه تا 11 طبقه است که در ادامه یکسری از توضیحات آن را به همراه فیلم برایتان قرار می دهم.

کشت طبقاتی در سینی کشت

این مدل سیستم برای کشت های nft و یا کشت سبزیجات میکروگرین و یا کشت نشا بسیار مناسب است و از نظر طراحی و ساخت و ابعاد و اندازه هیچ محدودیتی ندارد.

این مدل سیستم کشت تولیدی واحد صنعتی نوین جوانه این امکان را به شما می دهد تا در یک فضای کوچک به صورت طبقاتی محصولات را کشت کنید.

این مدل سیستم برای کشت سبزیجات بسیار مناسب است یعنی اگر تمایل دارید در داخل سالن یا گلخانه میکروگرین یا ریزسبزیجات مغذی کشت کنید به شما این سیستم را پیشنهاد می دهیم.

در ادامه یک فیلم از توضیحات کشت طبقاتی را ادامه کردیم که حتما مشاهده کنید.

داخل اینیستاگرام ما حتما عضو شو تا به همین زودی بهت نحوه ساخت دستگاه هیدروپونیک رو یاد بدیم

6 دیدگاه برای “دستگاه کشت عمودی هیدروپونیک ایروپونیک یا طبقاتی

 1. hamidakhavanfatemi@gmail.com گفته:

  سلام علیکم
  قیمت دستگاه
  امکان بازدید رمال نصب شده
  مصرف برق وآب وگازیاگازوییل
  توجیه اقتصادی دستگاه یک تنی r

 2. قاسم پور گفته:

  درود بر شما
  مواد غذایی برای هر گیاه چیه ؟ دستورالعمل استفاده هم دارید؟
  قیمت هاش رو میخام ؟ محل تحویل کجاست ؟
  روش نشا کاری چطوره ؟
  در فضای باز قابل استفاده است؟
  مناسب چه نوع آب و هوایی می باشد؟

  • admin-novin گفته:

   سلام لطفا تماس بگیرید تا راهنمایی کامل خدمتتون ارائه شود/ بله دستورالعمل ها به همراه سیستم است ، قیمت ها بر اساس تعداد طبقات و نوع کار متفاوت است، سیستم کشت باید در فضای بسته باشد که بتوانید شرایط اب و هوایی را کنترل کنید. بین 15 الی 25 درجه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *