اجرای گلخانه هیدروپونیک طبقاتی عمودی nft

اجرای گلخانه هیدروپونیک طبقاتی عمودی nft

اجرای گلخانه هیدروپونیک طبقاتی عمودی nft : مشاوره و اجرا و تامین تجهیزات و لوازم کشت گلخانه هیدروپونیک و ایروپونیک شامل ساخت راه اندازی نصب توسط گروه کشت و صنعت نوین جوانه

اگرچه از عمر گلخانه های هیدروپونیک در ایران چندان نمی گذرد اما مدت هاست که محصولات گلخانه های معمولی از قبیل انواع سبزیجات، صیفیجات و حتی برخی میوه ها جای خود را در سبد غذایی مردم تثبیت کرده اند. ظاهر زیباتر و سالم تر این محصولات و امکان کشت آن ها در فصول سرد از اصلی ترین دلایل استقبال مردم از آن ها است. گوجه فرنگی، خیار، انواع فلفل، توت فرنگی و گل رز… برخی از محصولات گلخانه ای رایج هستند. آنچه در این بخش به آن خواهیم پرداخت، اجرای گلخانه های هیدروپونیک به صورت طبقاتی و عمودی است.

اجرای گلخانه هیدروپونیک طبقاتی عمودی nft

گلخانه هیدروپونیک چیست؟

طراحی گلخانه ی هیدروپونیک طبقاتی و Nutrient film technique (NFT) ، شیوه ی نوینی از طراحی گلخانه است. در گلخانه های هیدروپونیک برخی بسترهای خاص همچون کوکوپیت و پرلیت که اساساً هیچ نقشی در آزادسازی ماده مغذی ندارند جایگزین خاک میش ود و تمام مواد مغذی موردنیاز تنها از طریق آب و فرآورده های محلول در آب به گیاه می رسد. با این جایگزینی بسیاری از فاکتورهای کشت همچون میزان آب مصرفی، احتمال آفتزدگی، زمان برداشت محصول و بازده کلی قابل کنترل بوده و می توان آنها را به سطح بسیار مطلوب نزدیک کرد. به عنوان مثال کاهش مصرف آب و هزینه‌های مربوط به آن در این روش بسیار قابل توجه است.

اجرای گلخانه هیدروپونیک طبقاتی عمودی nft

مزیت اجرای گلخانه هیدروپونیک به صورت طبقاتی

شاید این سوال برای شما به وجود آید که با توجه به افزایش سرمایه اولیه مورد نیاز برای اجرای گلخانه هیدروپونیک Hydroponics به شکل طبقاتی “آیا چنین کاری توجیه اقتصادی لازم را دارد؟”. قطعاً همین‌طور است. به این موضوع توجه کنید که بعضی از هزینه های شما در یک فضای مشخص، فارغ از سطحی بودن یا طبقاتی بودن گلخانه، ثابت است.

به عنوان مثال هزینه آماده سازی مکان گلخانه و گرمایش آن در هر دو صورت ثابت است. پس چه بهتر که در صورت امکان، با اجرای طرح هیدروپونیک یا آب کشت به صورت طبقاتی سطح کشت خود و البته تناژ تولیدی خود را چند برابر کنید. در ثانی افزایش سرمایه مورد نیاز اولیه در مقایسه با افزایش درآمد حاصل از طبقاتی کردن گلخانه قابل چشم پوشی است.

محدودیت اجرای گلخانه هیدروپونیک طبقاتی

باید توجه داشته باشید که نوع محصول مورد نظر شما در امکان اجرای گلخانه طبقاتی کاملاً تعیین‌کننده است. برخی از گیاهان به خاطر خصوصیات خود مثل حداکثر قد در پایان دوره رشد، امکان کشت در سیستم طبقاتی هیدروپونیک را ندارند. ضروری است که پیش از اقدام به اجرای گلخانه با توجه به محصول انتخابی خود، با کارشناسان متخصص در این زمینه مشورت فرمایید.

اجرای گلخانه هیدروپونیک طبقاتی عمودی nft

اجرای گلخانه هیدروپونیک طبقاتی عمودی nft

در صورت راه اندازی گلخانه هیدروپونیک طبقاتی، باید به نکات مهمی همچون نیاز به نور گیاه توجه کنید. معمولا نور طبیعی که به طبقات پایین گلخانه میرسد کمتر از نور طبقه­ ی بالاست. در صورتی که این نور برای گیاه کافی نباشد فرایند رشد و بازده محصول به شدت تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. در صورت نیاز می­توان از منابع مصنوعی همچون لامپ­های فلئورسنت برای تامین نور کافی بهره برد.

گروه نوین جوانه با بهره ­گیری از دانش روز و تجهیزات باکیفیت آماده­ ی اجرای گلخانه هیدروپونیک طبقاتی عمودی nft برای تولید کنندگان و کشاورزان عزیز است. شما می­توانید برای کسب مشاوره و اطلاع از قیمت­ها با کارشناسان نوین جوانه ارتباط حاصل فرمایید.

اجرای گلخانه هیدروپونیک طبقاتی عمودی nft

داخل اینیستاگرام ما حتما عضو شو تا به همین زودی بهت نحوه ساخت دستگاه هیدروپونیک رو یاد بدیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *