آموزش ساخت گلخانه خانگی کوچک در تراس

تاریخ انتشار : 2018/12/18

ساخت گلخانه خانگی کوچک در تراس:  گلخانه ها انواع مختلفی دارند که یکی از این مدل ها گلخانه های استفاده شده در تراس است که مورد توجه بسیاری از مردم قرار گرفته است. برای ساخت یک گلخانه ی کوچک در تراس خانه ی خود می توانید به شیوه ی زیر عمل کنید.

 

مشخصات گلخانه

  • طول: ۱۵۰ سانتی متر
  • عرض: ۸۰ سانتی متر
  • ارتفاع بالاترین نقطه: ۱۶۵ سانتی متر
  • ارتفاع پایین ترین نقطه: ۱۴۵ سانتی متر

آموزش ساخت گلخانه خانگی کوچک در تراس

بهتر است گلخانه را در قسمت جنوبی ساختمان قرار دهید و در آن به سمت جنوب شرقی باشد.

اسکلت سازه بهتر است از قوطی سایز ۲ باشد که در مجموع وزن آن نزدیک به ۵۷ کیلوگرم شود. قوطی ها را رنگ کاری کنید تا از زنگ زدگی آن در برابر رطوبت بکاهید و همچنین به زیبایی فضا کمک کنید.

پس از رنگ کاری صفحات پلی کربنات را در اندازه ۶۰۰ * ۲۱۰ تهیه نمایید. بهتر است ضخامت ۵ میل را برای فیبر انتخاب شود.

برای نصب فیبر بر روی فنداسیون می توانید از پیچ های سر مته استفاده نمایید. در زیر پیچ ها واشر لاستیکی قرار دهید. از این طریق به استحکام بیشتر سازه کمک خواهید کرد.

آموزش ساخت گلخانه خانگی کوچک در تراس

می توانید به تعداد دلخواه در داخل گلخانه طبقه ایجاد کنید و یا قسمتی را برای رشد گیاهان بزرگ تر خالی بگذارید. بهتر است قبل از تکمیل و ساخت در ایجاد طبقات دقت نمایید، چرا که پس از ساخت اگر بخواهید طبقه ای اضافه نمایید، باید آن را جوش دهید که باعث ذوب شدن پلی کربنات ها می شود و باید آن ها را دوباره باز کنید تا بتوانید به راحتی طبقات جدید را اضافه کنید.

برای ایجاد تهویه ی مناسب در داخل گلخانه از فن ۱۵ سانت به همراه یک ترموستات استفاده نمایید، تا بتواند در یک دمای معین فن را خاموش و روشن کند.

اگر در محیطی با آب و هوای بسیار گرم زندگی می کنید بهتر است برای جلوگیری از گرمای شدید داخل گلخانه از شید استفاده نمایید.

اگر برای ساخت گلخانه ی خانگی سوال و یا ابهامی برایتان وجود دارد می توانید با کارشناسان ما در میان گذارید.

یک دیدگاه برای “آموزش ساخت گلخانه خانگی کوچک در تراس”

  1. عبدا... گفت:

    سلام برای یاخت این گلخانه باید فن ۱۵ سانت صنعتی باشه یا فن معمولی؟