آموزش ساخت گلخانه خانگی هیدروپونیک

آموزش ساخت گلخانه خانگی هیدروپونیک

آموزش ساخت گلخانه خانگی هیدروپونیکبرای کشت میوه و سبزیجات بدون مواد سمی بهترین روش کشت گلخانه ای هیدروپونیک محصولات است. در ادامه آموزش ساخت گلخانه کوچک برای کشت محصولات به این روش در منزل برای شما توضیح داده شده است.

آماده سازی وسایل مورد نیاز

-ظرف پلاستیکی ( اندازه آن را با توجه به نیاز خود تعیین نمایید) -چند فنجان پلاستیکی (برای کشت گیاه از لیوان های کاغذی استفاده نمی کنند) -یک چراغ ال ای دی( با استفاده از یک مدار ساده نور را تهیه نمایید)

طراحی گلخانه

فنجان ها برای کشت گیاهان به کار می روند به همین دلیل باید کف آن ها را سوراخ کنید و سپس با یک پنبه ی توپی آن را پر نمایید. فنجان ها را داخل ظرفی پر از محلول هیدروپونیک قرار دهید. ایجاد سوراخ ها کمک می کند تا ریشه ی گیاهان محلول هیدروپونیک و مواد مغذی خود را از طریق این سوراخ جذب نمایند.

آماده سازی فنجان ها

در کف فنجان ها 3 تا 4 سوراخ ایجاد نمایید تا محلول به راحتی جذب ریشه ی گیاهان باشد. یک لایه ی 2 سانتی متری پنبه بدون فشرده کردن آن در کف فنجان ها بگذارید.

آموزش ساخت گلخانه خانگی هیدروپونیک

هولدر ( نگهدارنده) فنجان ها را آماده نمایید.

برای این که بتوان فنجان ها را بالای ظرف پلاستیکی نگه داشت احتیاج به یک نگهدارنده داریم. می توانید از هر شی برای این کار استفاده نمایید.  در تصویر از یک تخته ی فومی استفاده شده است.  این ورق را طوری برش دهید که روی سطح ظرف را کاملا بپوشاند. فاصله ی فنجان ها را از لبه ی ظرف مشخص کنید، محل قرار گیری تمام فنجان ها را علامت گذاری کنید.

دایره ها را ببرید

با توجه به علامت هایی که روی تخته مشخص نموده اید و قطر فنجان ها، دایره ها را توسط پرگار رسم نمایید و سپس آن ها را با کاتر یا چاقو ببرید.

چسباندن فنجان ها به هولدر

فنجان ها را در دایره های بریده شده قرار داده و از زیر به آن ها چسب بزنید.

مدار حساس به نور

برای این که در شب به گیاهان نوربرسانیم، احتیاج به چراغ داریم. به همین دلیل بهتر است یک مدار بسازیم که با کم شدن نور به صورت اتوماتیک روشن شود.

قطعات گلخانه را بهم وصل کنید

برای وصل کردن چراغ ال ای دی به گلخانه باید دو سوراخ بر روی ظرف پلاستیکی ایجاد کنید. پس از آن چراغ را با پیچ به ظرف محکم کنید.

ساخت محلول هیدروپونیک

محلول هیدروپونیک از مواد مغذی لازم برای گیاه تشکیل می شود. اگر خودتان محلول را می سازید هرگز از آب کلر استفاده نکنید. بهتر است محلول هیدروپونیک را خریداری نمایید.

بهره وری از سیستم

محلول هیدروپونیک را داخل ظرف پلاستیکی بریزید طوری که با کف فنجان برخورد داشته باشد. گیاهان را داخل فنجان ها بکارید و سیستم روشنایی را برای کارایی در شب راه اندازی کنید.

داخل اینیستاگرام ما حتما عضو شو تا به همین زودی بهت نحوه ساخت دستگاه هیدروپونیک رو یاد بدیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *