بستر کشت هیدروپونیک فیبر نارگیل (کوکوپیت)

بستر کشت هیدروپونیک فیبر نارگیل (کوکوپیت)

بستر کشت هیدروپونیک با فیبر نارگیل: از جمله مزایای این نوع بستر کشت می توان به قابل بازگشت به چرخه طبیعت بودن، طبیعی بودن و ارگانیک بودن آن اشاره کرد که بنا به این دلایل اقبال زیادی را هم از سوی مردم دارد.

این نوع فیبر می تواند با روش هایی متفاوت در سیستم های هیدروپونیک پردازش شود. نبود عواملی هم چون بیماری و آفات و شوری و ساختار بد جزو دیگر مزایای فیبر نارگیل به عنوان پایه کشت است.

 

نا گفته نماند که محصولات قابلیت رشد حداکثری را در کیسه هایی ساخته شده از الیاف نارگیل دارند. بنا براین عملکرد بالا و رشد پر تراکم و کاهش ضایعات آب و کود هم به همراه خواهد داشت. و همه این ها در یک زمان انجام می شود.

بستر کشت هیدروپونیک فیبر نارگیل (کوکوپیت)

خصوصیات فیزیک و شیمیایی الیاف نارگیل:

  • تعادل بسیار زیادی بین ظرفیت نگه داری هوا و آب را دارد.
  • میزان PH محیط کشت ثابت می ماند. در واقع عددی بین 5.5 تا 6.2. این اعداد برای بیشتر محصولات مناسب است.
  • مشکل نگه داری آب در این سیستم تقریبا رفع شده است. زیرا میزان زیادی از آب را نگه داری می کند. اما شما در روش های دیگر کشت شاهد این امر نیستید. حال تصور کنید میزان نگه داری هوا نیز در کنار این امر بسیار بالاست. به این ترتیب میزان شوک ناشی از کمبود رطوبت در این روش بسیار پایین است.
  • میزان تبادل کاتیونی فیبر نارگیل به صورتی است که باعث می شود مواد مغذی به راحتی جذب ریشه گیاهان شوند. در واقع با این عمل گیاه می تواند از مواد داخل بستر کشت به راحتی استفاده نماید. پس تا حدی از شوک مواد غذایی جلوگیری می نماید.

بستر کشت هیدروپونیک فیبر نارگیل (کوکوپیت)

بستر کشت هیدروپونیک فیبر نارگیل (کوکوپیت): به طور کلی هشت نوع ماده برای راه اندازی کشت هیدروپونیک وجود دارند که در این مقاله به بررسی آن پرداخته شد.

داخل اینیستاگرام ما حتما عضو شو تا به همین زودی بهت نحوه ساخت دستگاه هیدروپونیک رو یاد بدیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *