ساخت گلخانه های ارزان خانگی

تاریخ انتشار : 2019/03/11

ساخت گلخانه های ارزان خانگی: روش های متنوعی برای ساخت گلخانه های ارزان خانگی وجود دارد که سعی داریم در این مقاله به بیان آن ها بپردازیم. یکی از این روش ها روش گلخانه ی حلقوی نام دارد که به وسیله ی آن می توان اقدام به ساخت گلخانه های ارزان خانگی نمود. برای انجام این کار نیاز به چوبی به عنوان مرکز ثقل و پایه ی اصلی خواهید داشت. هم چنین به مقداری لوله احتیاج پیدا خواهید نمود که بتوانید با آن ها سقف را پوشش دهید.

نوع این لوله ها برای ساخت گلخانه های ارزان خانگی می تواند پی وی سی باشد. زیرا از انعطاف خوبی نیز برخوردار است. مدل بعدی برای ساخت گلخانه های ارزان خانگی گلخانه های محکم هستند. در این سبک می توان تمام سطح سقف و پایه ی اصلی را با چوب بنا نهاد. این چوب ها را به صورت الوار سبک می توانید از نجاری های بزرگ هم تهیه کنید و هزینه ی زیادی را در بر نخواهد داشت. البته برای پوشش دادن این سازه می توانید از ورق های حلبی و کمی هم پلاستیک ضخیم استفاده نمایید.

مدل های دیگری برای ساخت گلخانه های ارزان خانگی

همان طور که گفته شد می توانید گلخانه های ارزان خانگی خود را از جنس چوب هم بسازید. می توانید از مقداری میخ هم به جهت اتصال قطعات استفاده نموده و سازه ی خود را محکم تر نمایید.

روش دیگری هم که معمولا استفاده می گردد این است که برای چنین سازه ای از پیچ و مهره کردن قطعات هم استفاده می کنند. سپس برای پوشش دادن دیواره های آن از ایرانیت یا شیشه و یا طلق استفاده می کنند. گلخانه های ارزان خانگی می توانند به اشکال مختلفی مانند تونلی شکل و گنبدی هم ساخته شوند.

ولی اگر وقت زیادی برای ساخت چنین مجموعه ای ندارید و به دنبال صرف هزینه های کمتری هستید می توانید چنین گلخانه ای را به صورت آماده خریداری کنید.

 

2 دیدگاه برای “ساخت گلخانه های ارزان خانگی”

 1. محمد گفت:

  سلام لطفاقیمت گلخانه های ارزان چند؟ در میاد برای پشت بام
  ۰۹۱۲۵۷۸۹۷۳۲
  فقط تلگرام پیام بدید

 2. سروش گفت:

  سلام
  قرار بود برای یک گلخانه هیدروپونیک پیشنهاد بدید ۳۶ حفره ای.

Call